Petr Čech

Oficiální stránky fotbalového brankáře Petra Čecha


Přál bych si, aby chvíle, které strávíte na těchto stránkách, patřily k Vašim příjemnějším okamžikům a doufám, že k tomu budu moci přispět kvalitními výkony v dresu Arsenalu a národního týmu. Petr Čech


Partneři Petra Čecha:
Na Barcelonu jsme dobře připraveni, říká Petr

Na Barcelonu jsme dobře připraveni, říká Petr

Jeden ze šlágrů probíhajícího ročníku Ligy mistrů uvidí v úterý večer Emirates Stadium. Arsenal s Petrem v brance přivítá v osmifinále Barcelonu. „Věřím, že jsme na soupeře dobře připraveni a uhrajeme dobrý výsledek do odvety,“ říká Petr.

Jak vidíš Barcelonu jako soupeře?
Je to jeden z favoritů na vítězství v celé Lize mistrů. Suverénně vedou španělskou ligu a extrémně se jim daří. Zvlášť jejich útočná trojice hraje ve velké formě a dává spoustu gólů.

Máte z Barcelony velký respekt?
Pokud chce člověk v Lize mistrů dojít co nejdál, tak v play-off na tyhle týmy prostě narazí. Nedá se vybírat. Budeme si s tím muset umět poradit a pokusit se uhrát doma co nejlepší výsledek pro odvetu. Ideální by bylo si do Barcelony vézt náskok alespoň jednoho gólu. Nedostat gól, je v pohárech taky dobré, ale ne vždy to musí být rozhodující.

S Barcelonou už se utkal v dresu Chelsea několikrát. Jsou pro tebe tyhle zápasy pořád něco navíc?
Když člověk začíná s fotbalem a sní o tom, že bude profesionálním hráčem, tak myslí i na tyhle velké zápasy. I pro ně fotbal hrajete. A pořád máte velkou motivaci uspět. I když je to třeba jeden z nejtěžších soupeřů, jako momentálně Barcelona.

V jakém rozpoložení jde do zápasu Arsenal?
V tabulce jsme tam, kde jsme potřebovali být. Zvládli jsme klíčový zápas s Leicesterem a můžeme být pozitivně naladěni i na tenhle duel. Teď v FA Cupu (Petr do zápasu nezasáhl) s Hullem jsme si vytvořili spoustu šancí, jenže mužem zápasu byl bohužel hostující gólman. Skončilo to 0:0, utkání se bude opakovat, ale doufám, že jsme si nějaké góly schovali na Ligu mistrů.

V dresu Barcelony nahání hrůzu především útočné trio Messi. Neymar, Suarez. Jak bys je charakterizoval?
Jejich největší síla je v tom, ti tři hrají jako jeden minitým. Nehrají jen na sebe, každý z nich má i spoustu asistencí. Dostávají se do šancí, dávají hodně gólů. Každý z těch hráčů je schopen rozhodnout sám zápas. Všichni mají obrovskou individuální kvalitu a dokážou si vyhovět. Když tu individuální kvalitu přenesou do týmového prostředí, je to veliká síla. Tenhle jejich minitým doplněný o Iniestu a Rakitiče funguje na výbornou.

Petrova bilance s Barcelonou v play-off Ligy mistrů (za Chelsea)
2004/05 - osmifinále (1:2 venku, 4:2 doma) - postup
2005/06 - osmifinále (1:2 doma, 1:1 venku) - vyřazení
2008/09 - semifinále (0:0 venku, 1:1 doma) - vyřazení
20011/12 - semifinále (1:0 doma, 2:2 venku) - postup

E-shop Petra Čecha

Poslední výsledky Petra Čecha

27. 5. Česko – Malta 6:0
15. 5. Arsenal – Aston Villa 4:0
8. 5. Manchester City – Arsenal 2:2
30. 4. Arsenal – Norwich 1:0
24. 4. Sunderland – Arsenal 0:0
Kam dále:

Zajímavé informace

Petr na Rock For People 2013

Petr si na známém festivalu zabubnoval s kapelou Eddie Stoilow.

Tisková konference po vítězství v Lize mistrů 2012

Petr na tiskové konferenci v Praze s českými novináři.

 

Partneři Petra Čecha: