Petr Čech

Oficiální stránky fotbalového brankáře Petra Čecha


Přál bych si, aby chvíle, které strávíte na těchto stránkách, patřily k Vašim příjemnějším okamžikům a doufám, že k tomu budu moci přispět kvalitními výkony v dresu Arsenalu a národního týmu. Petr Čech


Partneři Petra Čecha:
Petr byl u rekordní výhry Blues v Lize mistrů

Petr byl u rekordní výhry Blues v Lize mistrů

Petr má za sebou druhý start v dresu Chelsea v letošní sezóně. V utkání skupiny G Ligy mistrů se postavil do branky proti Mariboru, po bezchybném výkonu udržel čisté konto a se svým týmem slavil výhru 6:0, která je pro Chelsea nejvyšší v historii v Lize mistrů.

„Je pěkné, že jsme vytvořili nový rekord. Byl to důležitý zápas a my jsme po remíze se Schalke v úvodním kole chtěli znovu bodovat naplno, abychom měli klid. Chceme postoupit co nejdřív a ne se o to prát do posledního kola,“ řekl Petr.
„Výsledek napovídá, že to byla jednoznačná záležitost, ale Maribor hrál slušně. Jen moc otevřeli hru a my je za to trestali. My jsme podali velmi dobrý výkon. Dali jsme rychlé góly, a i když to v poločase bylo 3:0, nepolevili jsme a přidali jsme další tři branky. Pořád jsme hráli naplno a diváci si museli přijít na své,“ komentoval Petr průběh utkání.
Hosté měli možnost snížit v 64. minutě, kdy za stavu 0:4 kopali penaltu, ale Ibraimi trefil tyč. „Stranu jsem vystihl, ale na míč jsem si nesáhl. Měl jsem ruce dost blízko u tyče, a kdyby šel balón do brány, možná bych na něj dosáhl,“ komentoval Petr penaltu.
Jinak byl s výkonem svým i celého týmu spokojen. „Vysoko jsme vyhráli, mám čisté konto. Oni měli i přes tu vysokou porážku poměrně dost střel a zvládl jsem to v pohodě. Byl to bezchybný výkon nás všech a výsledkem je rekordní vítězství,“ těšilo Petra.
Úterní kolo se rovněž zapsalo do rekordů Ligy mistrů, protože v něm padlo 40 branek! „Když jsem po konci našeho zápasu viděl na tabuli svítit výsledky 6:0, 4:3, 0:7, 1:7, hned jsem si říkal, že to je obdivuhodné číslo. Pro neutrálního fanouška je to super, pro příznivce těch týmů, které dostaly příděl, už je to asi trochu horší,“ dodal Petr.

E-shop Petra Čecha

Poslední výsledky Petra Čecha

27. 5. Česko – Malta 6:0
15. 5. Arsenal – Aston Villa 4:0
8. 5. Manchester City – Arsenal 2:2
30. 4. Arsenal – Norwich 1:0
24. 4. Sunderland – Arsenal 0:0
Kam dále:

Zajímavé informace

Petr na Rock For People 2013

Petr si na známém festivalu zabubnoval s kapelou Eddie Stoilow.

Tisková konference po vítězství v Lize mistrů 2012

Petr na tiskové konferenci v Praze s českými novináři.

 

Partneři Petra Čecha: